Петренко Київ. Мої стосунки з Сопілкою.*

Це було у літі року дві тисячі шостого. На той час у мене було вже з десяток поетичних збірок. Я порадився зі своїм Ретактором, а чи не замахнутися нам на якусь-таки акцію-продакцію, і не де-небудь, а в самому Будинку (від слова «будити»). А чому б то й ні, хіба ми дурні?! Допомогти-зспосередничати зголосився один Поетичний Геній (ПоГен).

Та виявилось, що хиби у мисленні таки допустилися – бо як не дурні, то наївні. Презентація дійсно можлива, але ж бо для нечленів Сопілки не безкоштовна. То й знову подумалося: виртат-видират все одно не уникнути, то давайте спробуємо якимось попутним вітром залетіти до цієї Сопілки. А для цього, як водиться, потрібні «рикомендації».

ПоГен відразу заявив, що він, як ЧленКол, писати права не має. Де, куди й до кого звертатися?! До дідька на городі? До сонечка в природі? До Члена у нагоді? А якщо я дійсно більше нікого не знаю, а про мене і поготів ніхто не чув / не чував у нашому клановому просторі?!

То ж понаписував запити, в тому числі й у Сопілку. Ба, навіть Найсвітлішому. Вислав книги на Ганкову. І тут з Ганку уточнюють: для кого книги: в Колізію, Бібліодеку чи Самому? Відповідаю, що Самому. Знову лист від Секретата: «з якою метою були надіслані твори?». І тут я не витримав і відписав, але вже на адресу Галети, де допустився фрази: «Фільтрація, це ще, слава богу, не перлюстрація…» А ще вказав свій робочий телефон.Через певний час дзвінок мені на роботу: з Вами зараз буде говорити Молодимир Батькович Паворівський**!

І тут почалось, – яка така-сяка перлюстрація?! Якщо Вам до Сопілки, то звертайтесь до Колізії, а не до мене! Я такий завантажений, у мене ще й Комбітет у справах Кульдури й Дубовності! І таке інше. І інше таке.

Хотів було запитати, чи бува не позбавили пана Паворівського того дня мікрофона у Граді, та добре, що стримався. Лише погоджувався, киваючи в слухавку. І це, врешті-решт, заспокоїло Корівника Сопілки.

P.S. Усе закінчилось нічим, себто неприйняттям. Та це вже інша, аж геть паралельна історія. До речі, Батуту Сопілки мені в Колізії на мою вимогу так і не показали…

___________________

* Українська літературна газета, 12.08.2011.

** Перший (мій) варіант написання.