15 порад догляду за в’язаними виробами

15 порад з догляду за в'язаними виробами

Щоб в’язані вироби прослужили довше і радували вас потрібно дотримуватися певних правил.

1. Вироби з білої вовни можуть знову стати білими, якщо їх прополоскати у воді з додаванням невеликої кількості бораксу.

2. Для прання виробів з ангори, мохера та вовни, не використовуйте в жодному разі пральні порошки, що містять відбілювачі.

3. Під час прання для останнього полоскання в’язаних виробів додайте у воду бальзам для волосся. Це додасть виробу м’якість.

4. Щоб пряжа не полиняла під час прання, слід прати в’язаний виріб у холодній воді з додаванням оцту.

5. Трикотажні речі слід прати вручну та дуже дбайливо. Якщо під час прання терти трикотажне полотно, на ньому можуть з’явитися катишки.

6. Трикотажні речі не можна надовго замочувати. Причому бажано, щоб вода була прохолодною, оскільки в гарячій воді трикотажні вироби сідають і звалюються.

7. Для прання виробів із мохера та ангори краще використовувати бальзам або яєчний шампунь для волосся. Після того, як речі висохнуть, варто покласти в пакет і помістити на 2 години в морозильник. Потім їх потрібно акуратно вийняти і дати їм розтанути. І ваші вироби з мохера та ангори залишатимуться такими ж м’якими та пухнастими!

8. Вироби із трикотажу після прання викручувати не варто. Краще загорнути їх у рушник і розправити.

9. Не вішайте трикотажні вироби для сушіння на мотузку: вони можуть розтягнутися і втратити свою форму. Найкраще їх акуратно розкласти на плоскій поверхні.

10. Ви трохи підпалили поверхню в’язаного виробу під час прасування? Не впадайте у відчай! Підпалина зникне, якщо до неї на чверть години додати зріз сирої цибулини.

11. Щоб виріб після прання не виглядав м’ятим, можна його знову намочити і розкласти на рушник, а зверху покласти сухий рушник і дати висохнути.

12. Не варто вішати вироби ручної в’язки на вішалку в шафу, краще зберігати їх складеними на полиці.

13. Рельєфні візерунки не слід відпарювати праскою – вони витягнуть або стануть плоскими. Тому при обробці виробу з рельєфним візерунком праскою краще обробляти виріб парою, не торкаючись його підошвою праски.

14. Для того, щоб петлі для гудзиків не так швидко витягнулися, їх слід змастити з вивороту лаком для нігтів (краще безбарвним).

15. Якщо на трикотажному виробі утворилися катишки – у жодному разі не слід їх обривати. Для видалення катишків краще користуватися спеціальною щіткою або машинкою для видалення катишків. Є ще варіант – взяти чоловічу бритву та «поголити» поверхню виробу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *