Натуральні камінці

Натуральні камні опис, властивості, магічні значення

Кожен натуральний камінець по своєму красивий і унікальний. На цій сторінці буде інформація про ті бусинки, які я використовую в своїх виробах. Стаття буде поступово доповнюватись.

Догляд за натуральними каміцями:

 • Слід уникати різких перепадів температур.
 • Не залишати на сонці.
 • Мити потрібно теплою водою, не використовуючи побутову хімію чи абразиви. Після миття протирати м’якою тканиною.

Натуральне каміння (напівкоштовне, або ювелірно-виробне каміння) – це природні мінерали, органогенні утворення та гірські породи.

Пресоване (або, як ще називають, відновлене або реконструйоване) каміння отримують з каміння маленького розміру, відходів, уламків, крихти обробленого каміння.

Синтетичні камені та камені-імітації

Природна імітація дорогоцінного каменю передбачає створення мінералу з відходів натуральних кристалів (пилу, крихти, сколів) шляхом склеювання, пресування, сплавлення, прокалювання.

Синтетичні камені – це кристалізовані чи перекристалізовані продукти, повністю чи частково вироблені людиною різними методами. Фізичні та хімічні властивості та кристалічна структура синтетичних каменів повністю відповідає їх природним аналогам. Камені-імітації є підробками природного або синтетичного каміння або продуктів, частково або повністю зроблених людиною. Ці камені імітують ефект, колір і зовнішній вигляд природного ювелірного або синтетичного каміння, не передаючи їх хімічних та/або фізичних властивостей та/або їх кристалічну структуру.

Пресовані та синтетичні камені чи камені-імітаціі мають більш бюджетну ціну, чим натуральні камені. Але вони не менш красиві і будуть радувати вас не один рік.


Які камені підходять знакам зодіаку?

 • Овен. Людям, що народилися під цим сузір’ям, підходять вироби зі змійовиком, аквамарином, амазонітом, аметистом, лазуритом, місячним каменем, з яшмою та чароїтом.
 • Телець. Цьому знаку потрібно звернути увагу на вироби з бірюзою, тигровим оком, смарагдом, нефритом, опалом, сапфіром і агатом.
 • Близнюкам підходять такі камені: агат, гірський кришталь, гранат, змійовик, хризопраз, чароїт, бурштин, яшма, сердолік.
 • Рак: агат, перли, які допомагають зберігати кохання та здорову атмосферу в сім’ї, смарагд, рубін, рожевий кварц, халцедон. Окремо варто виділити місячний камінь, який дбає про емоційний фон людини, її почуття.
 • Левам підійдуть вироби з гранатом, оніксом, родонітом, рубіном, топазом, кахолонгом та бурштином.
 • Діва. Хорошими помічниками для дів стануть вироби з агатом, малахітом, мармуром, сердоліком, топазом, турмаліном, халцедоном, яшмою, хризопразом, гематитом. Щоб оточуючі були вірні Дівам, потрібно носити вироби з нефритом – «камінням життя».
 • Щоб врівноважити Терези, необхідні вироби з такими каменями: перлами, зеленою яшмою, коралом, місячним каменем, опалом, сапфіром, топазом, хризолітом, кришталем, бурштином, рожевим кварцем. Позитивний камінь лазурит допоможе Терезам закріпити дружбу з людиною, а також поправить здоров’я.
 • Скорпіон – найскладніший знак. Щоб людям-скорпіонам збалансувати характер, потрібно звернути увагу на: аквамарин, гематит, корал, авантюрин, місячний камінь, рубін, топаз, кришталь, а також малахіт. Цей насичено зелений самоцвіт розкриє у його господарі творчий потенціал, допоможе виплеснути назовні таланти.
 • Стрільцям радимо вироби з агатами, аметистами, смарагдами, лазуритами, опалами, хризолітами. Але на окрему увагу заслуговує бірюза. Стрільці поруч із бірюзою відчують у собі сміливість, хоробрість, бажання жити та розвиватися.
 • Козеріг. Людям цього знака варто придивитися до таких каменів: тигрове око, гірський кришталь, гранат, лазурит, місячний камінь, хризопраз, бірюза, онікс.
 • Водолій: аметист, гранат, лазурит, опал та циркон, а також кахолонг. Саме останній дасть його власнику чітке розуміння дійсності – прозоре та просте.
 • Риби: аметист, агат, смарагд, місячний камінь, сапфір, бурштин. Але особливий вплив на людей-риб мають перли. Вироби з перлами обдарують людину щирим та чистим коханням, вірними друзями та прекрасним сімейним життям. Тільки одне але – якщо господар цього амулету йтиме «неправильною дорогою», перли втрачатимуть колір і навіть змінюватимуть форму.

агатАгат. Агати утворюються при заповненні порожнини у породі. Камінь зустрічається у вигляді круглого каменю з кільцями або концентричними смугами. Ці смуги іноді виглядають як морські гребінці, очі і навіть утворюють зображення дерев у пейзажі. Через варіації кольору і малюнка існують сотні, якщо не тисячі видів агатів.

Агат – символ здоров’я, процвітання та довголіття. Прикраси з агату роб­лять його власника приємним у спілкуванні, красномовним у публічних виступах, оберігають від підступів ворогів. Цей мінерал використовується в якості оберегу «від порчі», сприяє поліпшенню добробуту.

Магічні й лікувальні властивості

1. Камінь перетворює негативну енергію в позитивну, сприяє духовному й емоційному розвитку.

2. Агат відомий заспокійливою дією на розум, особливо якщо використовувати його регулярно. Це допоможе підвищити ясність розуму і поліпшити концентрацію, а камені в яких переважає синій колір особливо корисні для ефективного спілкування.

3. На емоційному рівні допомагають подолати гіркоту, гнів і обурення. Зміцнюють любов і дають сміливість почати все спочатку після травмуючого емоційного досвіду.

4. Прикраси з агатом здатні пробудити в людині красномовство, привабливість, впевненість в собі і власному слові.

Агат належить до стихії Землі і служить оберегом Тельцям і Дівам, прекрасно підійде Терезам, Стрільцям, Близнюкам.


агат краклеАгат-кракле. Для того щоб отримати кракле, беруть агат будь-якого відтінку і піддають його термічній обробці. Сначала його нагрівають, а потім різко охолоджують. Результат — унікальний малюнок на поверхні самоцвіту, який нагадує мережу дуже дрібних тріщинок. Малюнок на поверхні може взагалі не повторюватися, що робить агат-кракле унікальним і єдиним у своєму роді.

Агат-кракле допомагає притягнути вдачу, завести нові знайомства. Крім того, мінерал розкриває творчі здібності та внутрішній потенціал власника. Вважається, що людина, яка має навіть невеликий агат, завжди позитивно мислить, досягає поставлених цілей і не втрачає життєвої енергії та сили.


бірюзаБірюза. За фізичними властивостями бірюза є гірською породою. Це мінерал середньої твердості та щільності, непрозорий і трохи каламутний на вигляд. Хоча назва каменю у багатьох асоціюється із синьо-зеленим кольором, мінерал має безліч відтінків. Як правило, розрізняють такі основні кольори:

 • Блідо-блакитний самоцвіт особливо цінується у східних країнах. З давніх часів мінерал цього кольору вважався на Сході каменем наречених.
 • Синьо-блакитна бірюза є найпоширенішим і затребуваним різновидом цієї корисної копалини. Крім того, це найсильніший камінь. Він приносить щастя та сприяє успіху у будь-якій справі.
 • Світло-зелена бірюза – камінь спокою та гармонії. Самоцвіт світлого природного відтінку допомагає відновити сили, вилікуватися від хвороб, упорядкувати тіло і думки.
 • Темно-зелений мінерал підходить людям похилого віку. Він оберігає та захищає. Його рекомендується носити як амулет.
 • Біла бірюза захищає від небезпек. Прикраси з каменем такого кольору стануть відмінними оберегами для тих, хто займається екстремальними видами спорту або рятувальником.

Існують різні форми та види бірюзи, камінь може бути дорогоцінним або напівдорогоцінним.

Пресовану (або, як ще називають, відновлену або реконструйовану) бірюзу отримують штучним шляхом з каміння маленького розміру, відходів, уламків, крихти обробленого каміння. Цей матеріал подрібнюють, додають сполучний зміцнюючий полімер, при необхідності – барвник, і пресують для одержання заготовки, придатної для обробки. Хоча вважається, що пресована бірюза цінується найнижче, її склад, не відрізняється від справжньої.

Стабілізована бірюза

Через пористу структуру і відносно невелику твердість напівдорогоцінна бірюза є досить «капризною» у носінні. Щоб поліпшити ці властивості, камінь просочується спеціальними засобами, що зміцнюють. Такий процес називається стабілізація, а бірюза одержує назву стабілізованої або укріпленої. Плюсом такої стабілізації є збільшення насиченості та яскравості кольору бірюзи.


малахітМалахіт – напівдорогоцінний камінь, що знаходиться у верхніх шарах міді. Насичений зелений колір різних відтінків та ступеня інтенсивності з контрастними кільцями та візерунками – візитна картка малахіту. Яскравість фарбування залежить від концентрації міді та наявності домішок у мінералі.

Цей самоцвіт відомий людині вже понад шість тисяч років — саме такий вік найдавніших із виявлених на сьогоднішній день місць видобутку цього мінералу. Малахіт активно застосовувався у Стародавньому Єгипті, оскільки використовувався як джерело міді. Деякі історики вважають, що Бронзове століття своїм існуванням було зобов’язане саме цьому каменю. За часів античності з нього не лише добували мідь, але й використовували у косметичних цілях.

У Середньовіччі розвиток науки дозволив добувати мідь набагато простіше і дешевше, це дало поштовх до використання мінералу як декоративного. З малахіту почали створювати прикраси та декоративні вироби.

Штучний малахіт

Найпростіший спосіб виготовлення штучного малахіту – цементування малахітової крихти з подальшим стисненням під великим тиском та нагріванням до 1000С і вище. Також мінерал можна отримати шляхом гідротермального синтезу – таким чином моделюється природний процес формування малахіту, і синтетичні камені майже не відрізняються від справжніх. Синтетичний малахіт, отриманий гідротермальним синтезуванням, використовується нарівні з натуральним у каменерізній та ювелірній справі.

Магичні властивості малахіту

 • Малахіт оберігає від перепадів настрою, допомагає налагодити стосунки з оточуючими. Крім того він позитивно впливає на стан і функціонування нервової системи, з ним людина легше справляється з наслідками стресових ситуацій.
 • Своєму власнику він допомагає покращити пам’ять, розумові здібності, розвинути дар красномовства. З його допомогою людина здатна засвоїти більше інформації. Людям, чия робота пов’язана з публічними виступами, студентам, школярам, ​​цей мінерал просто необхідний.
 • Настрій свого власника камінь здатний уловлювати та сприймати. Разом зі зміною настрою людини змінюється відтінок мінералу.
 • Також камінь рекомендується водіям та мандрівникам як оберіг. Від усіляких нещасть самоцвіт надасть потужний захист.
 • На нервову систему мінерал також впливає позитивно. Людям, які страждають на перепади кров’яного тиску, камінь допоможе його стабілізувати. Також зазначено, що мінерал допомагає при астмі, епілепсії, позбавляє судом.
 • Підходить усім знакам зодіаку, крім Дів та Раків.

Ризикованим людям і тим, хто схильний до авантюр, виріб із малахітом носити не рекомендується. Цей мінерал тільки збільшить пристрасть до ризику і життя людини може кардинально змінитись, причому не обов’язково на краще.


котяче окоКотячим оком прийнято називати напівдорогоцінний мінерал, поверхню якого прикрашає тонка смужка концентрованого світла. Зміщуючись при повороті каменю, вона стає схожою на райдужну оболонку ока кішки.

На сьогоднішній день існує кілька самоцвітів, здатних після ювелірної обробки дати подібний ефект. Незважаючи на це, під котячим оком найчастіше мають на увазі жовто-зелений різновид хризоберилу (цифомана). Крім хризоберилу, цей ефект можуть мати представники кварцу, апатиту, нефриту, турмаліну, місячного каменю, опала, аквамарину, берила або скаполіта. Ця особливість може бути у дорогоцінних сапфірів і рубінів.

Магічні властивості Котячого ока

Котяче око посилює розсудливість, адекватність у мисленні та поведінці. Самоцвіт примножує проникливість, здатність аналізувати та інтуїцію. Носити камінь рекомендовано нерішучим, невпевненим та боязким людям. Самоцвіт прихильник мирного вирішення конфліктів, у цьому він просто незрівнянний союзник. Завдяки пробудженням красномовства та чарівності, камінь сприяє політикам, банкірам, бізнесменам і дипломатам. Не буде зайвим мінерал і для володарів творчих професій.

Котяче око сприяє збереженню любові та шлюбу. Магія каменю посилює взаємну відданость, пристрасть та потяг між тими, хто любить.


місячний каміньМісячний камінь – незвичайний самоцвіт (натрієвокальцієвий силікат), який дивує і зачаровує молочно-блакитним сяйвом і чарівною грою світла та кольору.
Розрізняють кілька видів місячного каменю:

 • адуляр – прозорий та напівпрозорий камінь
 • біломорит – молочно-білий та жовтуватий камінь з узбережжя Білого моря
 • чорний місячний камінь, який носить ім’я Лабрадор

Не варто використовувати камінь представникам Овнів, Львів та Стрільців. Всім іншим знакам він стане надійним супутником у справах, любові та добробуті.

Особливо рекомендують місячний камінь Ракам, Рибам, Близнюкам і Дівам. Обереги з місячного каменю несуть гармонію у сімейних відносинах, позбавляють зайвої нервозності та додають успіху в справах. Амулет з такого каменю привабить удачу, позбавить наслідків зурочення, наповнить будинок достатком. Навіть невеликий талісман обов’язково принесе успіх.


коралКорал дар моря. Він входить в групу самоцвітів органічного походження та являє собою оброблений матеріал скелета коралових поліпів. Корал відомий людям з глибокої давнини як надійний амулет від злих духів, красива прикраса, лікарський засіб і навіть грошовий знак. Археологами були знайдені вироби, що датуються 35000 років до н.е.
Прикраси з коралів сакральний символ для кожної українки. Яскраве червоне намисто на грудях чарівної жінки асоціюється із надзвичайно важливими для нашого народу символами – берегиня, рід, дім та затишна оселя.
Камінь корал оповитий легендами та має дуже цікаві властивості справжнього талісману, що приносить захист та щастя, а не лише прикрашає.  Тому цей насичений та колоритний елемент народної ноші міцно вкорінився в уявлення про святковий вигляд жінки.

Камінь прийнято вважати захисником від пристріту, магії, злих чар. Причому так вважали ще індіанці майя. Корал оберігає не тільки дорослих, а й дітей, які особливо чутливі до поганих людей. Камінь робить людину більш розсудливою і спокійною, розсіює страхи, допомагає впоратися з гнівом і заздрістю. Корал сприяє благополуччю в сімейному житті, залучає удачу, підвищує тонус і знімає втому. Рожевий корал – символ щастя і безсмертя. В Європі корал символізував скромність. Вважалося, що він робить людину розумнішою і мудрішими, розвиває інтуїцію, логічне мислення, зміцнює пам’ять. Корал здатний уберегти від біди, ударів блискавки, негоди і демонів. Мандрівникові камінь допоможе благополучно повернутися додому.


нефритНефрит мінерал із глибокою земною енергією, з різноманітною колірною палітрою. Він захищає свого власника від зла, забезпечує довге та щасливе життя, сприяє сімейному благополуччю.

Чарівні властивості мінералу будуть різними залежно від відтінку:

 • Білий – вселяє впевненість у собі, дарує душевну гармонію, позитивний настрій, стимулює роботу мозку.
 • Чорний – допомагає власнику впорядкувати своє життя та думки, вважається талісманом мудрості.
 • Зелений – захищає від негативу (у тому числі магічного), повсякденних неприємностей та нещасних випадків, допомагає розкрити свій потенціал (особливо корисний творчим людям).
 • Червоний – посилює позитивні якості людини, допомагаючи послабити чи згладити всі згубні риси його особистості. Робить характер спокійнішим, допомагаючи впоратися з агресією.
 • Блакитний/синій – уповільнює процеси старіння, сприяє магічному омолодження. Допомагає людині досягти нового ступеня духового розвитку.
 • Рожевий – приносить власнику щастя у коханні, сприяє гармонізації та збереженню існуючих романтичних відносин власника чи допомагає йому знайти ідеальну пару, якщо він самотній.
 • Жовтий — приваблює успіх у фінансових справах, сприяє кар’єрному зростанню та розвитку бізнесу.

говлітГовліт (турквенит) – мінерал, боросилікат кальцію. Враховуючи його пористу структуру, фахівці навчилися фарбувати його, надаючи йому різних кольорів і відтінків. Так використовуючи голубі фарби можуть виготовити природний замінник бірюзи, а червоні – коралів.

Говліт сприятливо впливає на організм. Додає стресостійкості, зменшує напругу та покращує сон. Дуже часто пластини або кульки з говліту застосовуються при масажі.

Виявляє камінь говліт і магічні властивості. Він вважається мінералом, який здатний допомогти людині знайти гармонію зі своїм внутрішнім світом, розібратися у своїх прагненнях та розкрити незвичайні якості. Також талісман допоможе зосередитися і не відволікатися на дрібниці.


оніксОнікс, нігот або оніхіон – унікальний натуральний камінь, один із різновидів халцедону. Агат і онікс – різновиди шаруватого халцедону, тому їх так часто плутають, але характеристики кожного з мінералів унікальні. Природа створила дуже широку відтінкову палітру для цього каменю. Як основний відтінок може виступати бежевий, жовтий, зелений, коричневий і навіть рожевий.

Кому підходить за знаком зодіаку?

 • Овнам мінерал подарує емоційну стабільність та рівномірне досягнення своєї мети;
 • Тільці зможуть позбавитися шкідливих звичок і почати здоровий спосіб життя, якщо вони довго на це збиралися з цією думкою;
 • чоловікам-Ракам краще подивитися онікси з блакитним забарвленням, оскільки він подарує їм впевненість у собі, а жінки оцінять червоні мінерали, які розкриють їхню привабливість;
 • Леви прагнуть завоювання уваги оточуючих і онікс може в цьому допомогти: підвищить комунікабельність і подарує рішучість;
 • Діви з оніксом знайдуть спокій, перестануть залежати від думки оточуючих і зміцнять свій дух;
 • для Терезів камінь може стати талісманом удачі і дозволить не турбуватися про майбутнє;
 • чорний онікс стане ідеальним супутником для Скорпіона: він захистить їх від стресу та депресії, а також подарує гармонію із собою та навколишнім світом;
 • довірливим Стрільцям цей камінь може бути як оберіг від заздрощів, негативних емоцій, злих людей;
 • ідеальним талісманом онікс стане для Козерога та стане потужним поштовхом для особистісного та кар’єрного зростання;
 • самоцвіт покращить інтуїцію Водоліїв, а також допоможе долати усі перешкоди на своєму шляху.

Проте, для всіх онікс стане хорошим амулетом. Риби, які схильні до меланхолії та депресії, під впливом полосчастого мінералу можуть прагнути аскетизму. Близнюкам, творчим та різнобічним особистостям, не радять носити камінь. Онікс допомагає прагнути однієї мети, що часто противоречить Близнюкам.


золотий пісокЗолотий пісок – це назва одного з багатьох різновидів авантюрину. Саме жовтий авантюрін отримав назву «золотий пісок». Найдрібніші лускаті включення, переливаючись, створюють ілюзію дрібнозернистого золотого піску.

Магічні властивості

З давніх-давен авантюрину приписувалися такі магічні властивості:

дає захист від негативних проявів оточуючих;
допомагає захистити господаря від бід та нещасть;
зберігає здоров’я людини, запобігаючи виникненню захворювань;
надає оптимістичного настрою;
сприяє рятуванню від депресії, неврозів, підвищеної емоційності.

Надає впевненість у собі та спокій, чим допомагає у подоланні труднощів на шляху до мети. Сприяє розкриттю та розвитку талантів.


перламутрПерламутр – це внутрішній шар раковин (цю речовину накопичують усередині своїх раковин деякі види молюсків). Перламутр не відноситься до напівкоштовних або коштовних каменів, але цінується ювелірами нарівні з ними за міцність і незвичайний блиск.

Перламутр почали використовувати в ювелірних прикрасах ще в давнину. Забезпечені люди носили сережки та каблучки з перламутром на повсякденні та урочисті заходи.

Перламутр приваблює добробут, достаток, любов і захищає власника від бід. Здавна вірили, що камінь здатний наділити свого власника успіхом, мудрістю та здоров’ям. Мінерал оберігатиме господаря та його будинок від злих духів, поганого енергетичного впливу.

В якості талісмана перламутр здатний допомогти своєму господареві привнести в життя нове. Він допомагає розвинути інтуїцію, зберегти мир і спокій у родині. Вважається, що вироби з перламутру можуть служити амулетом, що продовжує роки життя своєму господареві.

Астрологи вважають, що прикраси з перламутром найбільше підходять Рибам і Водоліям: першим перламутр додасть сил і впевненості в собі, другим – вбереже від необачних вчинків і допоможе знайти своє покликання в житті.


жемчуг перлиПерлина – “дитя” природи, яка з’являється на світ в раковині молюска. Будь-яку комаху, піщинку, яка потрапляє всередину, молюск сприймає як “чужака” і затягує шарами перламутру. Так народжується біла кулька під назвою “перлина”.

Морські перли утворюються в устриці, а прісноводні – у річковій мушлі. В залежності від видів молюсків, а також особливостей води, перлини мають дещо відмінні один від одного властивості.

Морські перли

Сьогодні практично всі перли, які ми бачимо в прикрасах, є культивованими. Їх вирощують в природних умовах на спеціальних фермах.

Для створення морських перлів в молюска вводять 1-3 невеликі кульки, які далі обростають перламутром. Гарний глибокий шар перламутру утворюється навколо кульки протягом 1,5-2 року.

річкові перлиРічкові перли

При створенні річкових перлів кулю-імплантат поміщають в мантію молюска. Одна мідія виробляє приблизно від 12 до 20 каменів в річковій/озерній воді. Для формування якісної перлини потрібно до 3-х років. Однак, у зв’язку з високим попитом деякі культиватори відмовляються витримувати такі терміни і вирощують кульку не довше 1 року.

Форма і колір

Місце проживання молюска безпосередньо впливає на форму перлини. Річкові перли переважно неправильної форми з нерівними краями. Морські перли теж не ідеально рівні, але в більшості випадків круглі або каплевидні. Колір може бути білий, кремовий, золотистий, зелений, синій і навіть чорний – і це ще не вся палітра перлів.

Багатьох цікавить значення каменю, варто згадати, що перлина з давніх-давен символізує чистоту, вірність, мудрість, врівноваженість, сімейне щастя, віру та щирість. Недарма за старих часів і в наші дні більшість наречених намагаються одягнути сукні, прикрашені перлинами або вироби з ними. У деяких країнах Європи досі є традиція, за якою батьки дарують своїй дочці-нареченій нитку білосніжних перлів, щоб її сімейне життя було наповнене щастям.

Морські перли більше підходять для заміжніх жінок. Річкові можна носити і молодим дівчатам. Жодної негативної енергетики він не несе.
Перли виступають великим помічником у справах любові. Самотнім допоможуть знайти другу половинку, заміжнім – налагодити стосунки у сім’ї, а вдовам – скоріше навчитися наново радіти життю.
А ще надає загальнозміцнюючу дію на організм, підвищує імунітет та покращує самопочуття.

Основний напрямок магічної сили перлів – захист та попередження. Самоцвіт здатний відвести біду, що насувається, попередивши про це господаря. Камінь темніє, втрачає колір і блиск, якщо людині загрожує небезпека, псування, заздрісне око.

Варто зауважити, що перли вибагливі – не терплять брехливості, віроломства, норовливості, надмірної гордині, гніву. Хазяїном каменю може стати тільки щира людина, чиста душею та помислами, здатна тримати слово дане людям чи самому собі.

І ще, що треба знати – цей камінь не любить мандрувати. У нього не тільки має бути один господар, а й одне місце проживання. Інакше він може показати свій характер і повернути свою допомогу у несприятливому напрямку.


хризоліт олівінХризоліт (олівін, перидот) – золотисто-зелений напівкоштовний камінь. Хризоліт перекладається з грецької як «золотий камінь». За ним закріпилася ще одна назва — «вечірній смарагд», вона з’явилася через непостійність золотого відтінку: добре помітний в сонячних променях, при штучному освітленні він зникає.

Олівін дуже популярний у літотерапевтів. З давніх часів камінь використовують в якості заспокійливого засобу. Він допомагає швидко відновиться після стресу, уникнути депресії, безсоння й тривожного стану, при хворобах очей і покращує зір. Відзначена здатність кристала покращувати артеріальний тиск і перешкоджати розвитку серцево-судинних захворювань. Олівін використовують для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи та нирок. Можна сказати, що олівін здатний допомогти практично при будь-якому недугу і значно поліпшити самопочуття господаря.

Згідно аюрведе камінь впливає на серцеву чакру і чакру сонячного сплетення.

Камінь олівін допомагає як сильним, так і слабким духом, оберігає від нещасть і веде господаря до успіху.

Споконвіку цей камінь вважався оберегом від злих духів і провідником в світ таємних знань. Він пробуджує в людях співчуття і турботу про оточуючих, допомагає уникати конфліктів і знаходити спільну мову.

Тим, хто прагне слави і багатства, камінь олівін стане надійним помічником, подарувавши не тільки бажане, але і наділивши мудрістю.

Олівін зміцнює сімейні узи, охороняє домашнє вогнище від негараздів та усуває сварки. Самоцвіт здатний захистити від заздрості і наклепів оточуючих.

Камінь олівін допомагає у всіх починаннях і справах, залучає гроші і усуває перешкоди. Вважається, що подарований олівін володіє особливою силою. У давні часи олівін носили саме як особливий амулет, а не просто прикраса. Існує повір’я, що перидот так сильно звикає до свого господаря, що потрапивши в руки іншої людини, може розколотися або загубитися.


рожевий кварцРожевий кварц. Красиві кристали нагадують краплі застиглої води. Науці відомо, що кварц має вулканічне походження. Утворюється мінерал двома способами — під впливом високих температур або кристалізуючись разом з магмою.

Природа не створює двох однакових рожевих кварців. Кожен знайдений кристал поодинокий, тому унікальний. Під впливом сонячного світла мінерал злегка блідне, а при температурі 300 ˚С і зовсім знебарвлюється. Більшість знахідок замутнені, поцятковані тріщинами. Ідеальних кристалів з чіткими гранями в природі мало. Деякі рідкісні зразки наділені ефектом астеризму — на поверхні самородка помітний переміщається малюнок променевої зірки.

Магічні властивості

Кристал зараховують до жіночих самоцвітів, які сприятливо впливають на красу і внутрішню силу.

Рожевий кварц здавна вважається талісманом кохання, що допомагає знайти свою другу половину. Обдаровуючи власника світлою енергією, камінь робить людину добрішою, залагоджує внутрішні конфлікти та налаштовує на романтичний лад. У разі розриву стосунків, камінь допоможе швидше оговтатися від почуття втрати, позбавляючи печалі та стираючи душевні травми.

При тривалому носінні прикраси з кристалом людина стає більш відкритим, не боїться виявляти раніше приховані почуття і здійснює несподівані вчинки.

Езотерики вважають, що самоцвіт приглушує в носіях негативні риси характеру, виводячи першому плані позитивні якості. Талісмани усувають із внутрішнього світу заздрість, злість та агресію. Місце цих якостей замінює доброта, чуйність, співчуття, вміння тримати себе в руках.

Мінерал є ще й амулетом від чаклунства. Носиться як прикраса, він захищає власника від зурочення.

Магічні властивості рожевого кварцу:

 • Знаходження гармонії з природою, навколишнім світом;
 • Розкриття в жінці привабливості, чарівності, привабливості для протилежної статі;
 • Зміцнення відносин між коханими та подружжям;
 • Допомога в пошуках другої половинки, розпізнавання істинних почуттів;
 • Надання впевненості у власних силах, розкріпачення;
 • розвиток чуттєвості, м’якості до друзів, батьків, коханих;
 • Навчання комунікабельності, налагодження контактів з людьми;
 • Відновлення після отримання душевних ран, переживань;
 • Розкриття таланту, творчого потенціалу, залучення натхнення.

Лікувальні властивості

Цілющі властивості мінералу пов’язані із впливом на душевну рівновагу.

 • Камінь допомагає заспокоїти тривожні думки, пережити важкі спогади;
 • ще давні єгиптянки застосовували порошок рожевого кварцу для розтирання шкіри, ванн. Шкіра після таких процедур ставала шовковистою та еластичною. Мінерал має загальну оздоровлюючу дію, продовжує життя;
 • вода, де мінерал пролежав добу, заряджається його енергетикою. Умивання такою водою покращує стан шкіри, позбавляє вугрів та набряків, розгладжує зморшки;
 • впливає кварц на стан серця, судин, легень. Мінерал слід носити людям, які відновлюються після інфаркту міокарда, інсульту;
 • самоцвіт допомагає вагітним жінкам. Вони легше переносять період вагітності та пологи, швидше відновлюються.

Кому підходить самородок за знаком зодіаку

Немає жодного знаку зодіаку, якому рожевий кварц був протипоказаний. Але все ж таки підійде він не всім, оскільки враховується ще й енергетична сумісність. І якщо при першому погляді камінь не подобається або підсвідомо відторгається, краще вибрати інший мінерал.


кахалонгКахолонг — молочно-біла непрозора суміш тонкозернистого халцедону і опалу.

Цей камінь здавна вважався талісманом кохання. Також він позбавляє спалахів гніву та нападів меланхолії. Кахолонг пов’язаний із материнством, тому його рекомендується носити вагітним жінкам, оскільки він сприяє успішному закінченню пологів.

Кахолонг зміцнює добробут, збільшує накопичення, а також робить міцнішим здоров’я та сприяє швидкому одужанню у разі хвороби. Він є чудовим каменем для гармонізації та зміцнення людини та її сім’ї.

Кахолонг підходить майже всім знакам Зодіаку. Не радять його носити лише Скорпіонам та Овнам.

Тельці та Терези повинні приділити особливу увагу виробам із кахолонгом. Їм він принесе гроші та збагатить.


аметистАметист це один із різновидів кварцу. Його палітра досить велика – від ніжно бузкового до сливового кольору.

Магічні властивості аметисту.

Одним з основних магічних властивостей каменю вважається здатність позбавляти людину від алкогольної залежності та рятувати від сп’яніння.
Аметист – камінь духовного захисту і очищення. Він здатний створити навколо людини енергетичне поле, яке буде відображати негативні впливи як на фізичному, так і на духовному рівні. Він діє як бар’єр проти низьких енергій, психічних атак, геопатогенних факторів і шкідливих умов життя. Це цінний захист для людей, що виконують розумову роботу. Також це необхідний талісман для тих, чия діяльність вимагає добре розвиненою інтуїції.
Також самоцвіт корисно носити тим, кому здається, що їх ніхто не цінує і не любить. Оскільки мінерал дає своєму господареві ясність думок і оберігає від зайвих розладів.
Любов, яку дає цей кристал, чиста і благородна. Це високе і світле почуття, сповнене щирості, відданості, бажання вдосконалюватись заради близької людини.
Оберігає свого власника від злої долі, дозволяє прогнати у жінки стару любов, робить людину уважною, сприяє росту розсудливості.
Камінь допомагає контролювати погані думки, емоції, гасить душевну біль та тривогу. Добре дія на слабку ауру. Добре застосовувати при медитації адже сприяє досягненню стану спокою.
Магічні властивості каменю проявляють себе, тільки якщо його носять час від часу. А для збільшення його сили рекомендується носити аметисти парами або поєднувати з гірським кришталем або рожевим кварцом. При перебуванні у негативному середовищі потрібно камінь очистити водою.


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *