Фарбування пряжі харчовими барвниками в мікрохвильовці

фарбуємо пряжу в мікрохвильовці харчовими барвниками

При фарбуванні пряжі краще використовувати професійні барвники для вовни. Вони дбайливо фарбують пряжу, при цьому якість шерсті не страждає, а барвник міцно вбирається у волокно і не линяє. На кожному сайті, який продає якісні барвники, є рецепт їхнього використання для фарбування пряжі.

Але що робити, якщо фарбувати хочеться, а фарби для вовни під рукою немає? Переглянувши купу інформації в мережі, я склала ідеальний для себе рецепт фарбування пряжі харчовими барвниками в мікрохвильовій печі. Ділюсь цим рецептом з вами.

Фарбуємо пряжу своїми рукамиЯ використовувала білу пряжу Nako Boho (75% шерсть, 25% поліамід). Фарбувати можна будь-яку пряжу з низьким вмістом акрилу. Якщо акрилу більше 30% – пряжа не пофарбується, або вийде дуже блідий колір. Якщо ви фарбуєте бобінну пряжу, то її потрібно випрати перед фарбуванням.

Для фарбування пряжі потрібно приготувати:
– пряжу (білого чи кремового кольору)
– харчові барвники (рідкі або порошки)
– тарілку або ємність для мікрохвильової печі
– склянку для фарби
– сіль
– харчову плівку
– рукавички
– оцет

  1. Розмотуємо пряжу на прядки. Перев’язуємо у кількох місцях, щоб нитки не плутались.
  2. Наливаємо в каструлю пару літрів теплої води (я наливала з-під крана). Розчиняємо столову ложку солі і додаємо 5 столових ложок оцту. Опускаємо пряжу та залишаємо в цьому розчині на півгодини.
  3. На столі розстеляємо харчову плівку. Розводимо барвник у склянці – висипаємо барвник (від кількості залежить інтенсивність забарвлення), додаємо чайну ложку солі та столову ложку оцту. Заливаємо гарячою водою (100-150 мл). Добре розмішуємо.
  4. Витягуємо та віджимаємо пряжу. Потрібно, щоб вона була вологою, але з неї не капала вода. Розкладаємо на плівці. Помірно поливаємо фарбою (я це роблю ложкою). Рукою стискаємо пряжу, щоб фарба рівномірно розподілилася і не залишилося непрофарбувань. Фарбувати можна не лише одним кольором.
  5. Загортаємо в плівку, поміщаємо в ємність або тарілку і ставимо в мікрохвильову піч хвилин на 5 (на середній потужності). Час залежить від кількості пряжі – може пофарбуватися швидше. Я раз на хвилину відчиняю дверцята і даю пряжі секунд 10-20 охолонути. Періодично перевіряю пряжу. Стискаю, і якщо при цьому з пряжі витікає прозора вода – пряжа пофарбувалася.
  6. Витягаю з мікрохвильової печі і в такому вигляді залишаю, щоб трохи охололо. Промиваю у теплій воді.
    Для повного закріплення фарби я наливаю в пластиковий судок теплу воду (приблизно одна склянка – залежить від кількості пряжі, що фарбується) і 3 ст.л. оцту. Занурюю забарвлену прядку, щоб вона була вся у воді і відправляю в мікрохвильову піч ще на 3 хвилини. Залишаю остигати у цій воді. Далі потрібно добре прополоскати та висушити в тіні.При такому фарбуванні пряжа не втрачає своїх властивостей і не линяє.