Шкарпетки хелікс – опис в’язання

Шкарпетки хелікс опис

Що таке хелікс? Це коли в’яжуть по колу кількома кольорами пряжі. Можна використовувати не тільки два кольори ниток, а три і навіть більше. Виходить в’язання по спіралі, коли немає стику та переходу смуг. Тому і на лицьовій стороні і на вивороті все красиво і рівно.

Сьогодні я покажу, як я в’яжу хелікс на прикладі цих шкарпеток. Тут я в’яжу шкарпетки на 5 панчохових спицях лицьовою гладдю. Нитка класичним метражем (100г/400м) для шкарпеток сіра та смугаста (секційна).


До речі, секційну пряжу фарбувала сама. Як я фарбую пряжу можете почитати Фарбування пряжі харчовими барвниками в мікрохвильовій печі


як в'язати хеліксомПров’язую резинку та п’ятку. На середині п’яти у мене завжди початок ряду, ви можете повісити маркер, щоб не заплутатися. Приєдную кольорову нитку на початок ряду.

Принцип в’язання – в’яжемо ряд кольоровою пряжею, не дов’язуємо до початку ряду 3 петлі. Вони будуть сірого кольору. Перезнімаємо ці 3 петлі на праву спицю, не пров’язуючи їх. У нас у роботі тепер пряжа сірого кольору. Знову в’яжемо ряд, не дов’язуючи 3 петлі до ділянки іншого кольору. Перезнімаємо не пров’язуючи. Тепер у нас у роботі кольорова пряжа. Зміна ниток буде у різних місцях, але маркер початку ряду завжди посередині п’яти!

Порада> Якщо мені потрібно відкласти в’язання, то щоб не заплутатися від якогось клубка в’язала – я завжди пров’язую до початку ряду.

У такий спосіб можна в’язати спицями на тросику. Мені дуже подобається, коли одна пряжа однотонна, а друга пофарбована секціями. Тоді не знаєш точно, що вийде, але в будь-якому випадку – шкарпетки завжди неповторні та дуже гарні.

Можна в’язати трьома кольорами

У такому разі в’яжемо резинку 1 кольором, потім приєднуємо 2 колір. Пров’язуємо 10-15 петель 2 кольорами (у цьому випадку кількість пров’язаних петель значення не має). Приєднуємо 3 колір. В’яжемо до 1 кольору, не дов’язуючи 2-3 петлі – їх перезнімаємо не пров’язуючи. Тепер в’яжемо 1 колір, не доходячи до 2 кольору 2-3 петлі (їх знімаємо). І т.д.

Насправді все просто і в’яжеться досить легко.

Є ще один спосіб в’язання хелікса на 5 спицях. Приєднуємо контрастну нитку на початку ряду та пров’язуємо три спиці цією пряжею. Пропускаємо спицю не пров’язуючи і в’яжемо знову з початку ряду сірої пряжею 2 спиці. Знову пропускаємо одну спицю і в’яжемо контрастною ниткою дві спиці. Принцип – в’яжемо, по черзі двома кольорами по дві спиці пропускаючи між ними одну спицю.

Якщо чесно, мені більше подобається перший метод – коли перезнімаєш три петлі). А вам який сподобався більше?

В’яжіть із задоволенням, рівних вам петельок♥

2 коментарі

  1. Підкажіть, будь ласка, а як в’язати цим методом, якщо потрібна спіраль не по одному, а кілька рядів?

    1. Author

      Хелікс в’яжеться лише по одному ряду. Якщо в’язати в кілька рядів у вас не вийде ефект спіралі і буде видно переходи.
      Ви можете просто в’язати смужками кілька рядів, тоді у вас будуть протяжки нитки з вивороту. Щоб не було сходинок під час переходу кольору – першу петлю ряду пров’язуйте на ряд нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *